Сучасний мегаполіс неможливо уявити без цифрових інновацій.

Дослідження показують, що впровадження  “розумних” рішень в життя міста може на 10-30% покращити ключові показники якості життя його жителів. Сучасні рішення для відстеження, вивчення і керування дорожнім рухом можуть допомогти поліпшити ситуацію на дорогах, підвищити рівень безпеки та знайти вирішення проблем із заторами.

Тому під час обговорення пріоритетів та завдань майбутньої Стратегії розвитку міста Києва – 2035 я запропонував декілька цифрових інновації, які в комплексі охоплюють весь спектр міських дорожніх проблем.

Перше цифрове рішення – управління паркувальним простором. Воно покликане розвантажити тротуари від автомобілів та полегшити проблеми, пов’язані з паркуванням. Перевага рішення полягає в тому, що для його впровадження потрібні лише камери. Зараз їх у Києві нараховується більше 7 тисяч. Завдяки цьому громада отримуватиме данні про кількість вільних, оплачених місць на парковках міста.

Впорядкувати процес евакуації неправильно припаркованих авто допоможе наступне рішення. Завдяки інновації водій евакуатора через мобільний додаток буде бачити яке авто треба евакуювати. Після евакуації система білінгу буде відправляти смс-повідомлення правопорушнику. Громада буде отримувати данні щодо переміщення евакуаторів та відстежувати переміщення авто правопорушника. Таким чином система евакуації авто буде прозорою, що створюватиме довіру до влади.

Наступне цифрове рішення пов’язане з першим. Воно представляє собою інтелектуальні транспортні системи для відслідковування транспортного потоку та регулювання світлофорів. На інтерактивній карті міста будуть відображені смуги доріг, світлофори, пішохідні та вело доріжки. Тільки уявіть, що після прокладення маршруту навігатор підкаже водію рекомендовану швидкість, щоб він їхав безпечно, спокійно, комфортно та менше гальмував.

Остання інновація, яку ми розробили для столиці, допомагає моделювати розв’язки з урахуванням трафіку. Рішення допомагає ще до початку будівництва дороги або моста, прорахувати приблизну кількість авто, які будуть проїжджати щодня по даній ділянці дороги. Це допоможе під час будівництва врахувати всі нюанси та зробити якісні та зручні дорожні розв’язки. Всі ці інновації допоможуть зробити місто більш “розумним”, навести лад на дорогах і зробити життя мешканців столиці більш комфортним. Я вважаю, що Їх впровадження має бути приоритетним у Стратегії 2035.